Katkina háčkovaná čelenka (Catherine Crochet Headband)

Subscribe to the Free Weekly Newsletter

I was contacted by Andrea at Klbkoviny about translating some moogly patterns into Slovak. She has finished the first translation, of the Catherine Crochet Headband, which you can view at her site, or below, right here on moogly. D’akujem Andrea!

free pattern crochet headband slovak czech slovakian translation catherine wheelTento návod pre všetky dievčatá – mladé i staršie! Krásna ručne háčkovaná čelenka nepozná vekové obmedzenie. A keďže je horúce počasie, čokoľvek, čo udrží spotené vlasy pod kontrolou je dobrá vec!

Je to rýchly projekt, na ktorý netreba veľa priadze – to znamená, že si môžete uháčkovať ku každému outfitu jednu!

Katkina háčkovaná čelenka

Návod popisuje dve veľkosti: pre malé deti a pre tínedžerky až dospelé. Jediný rozdiel je v počte retiazkových očiek, ktoré nahodíte na začiatku. Na fotkách je moja 10ročná dcéra, ktorá nosí veľkosť tínedžerka/dopelá.

Začnite farbou A, nahoďte: 47 RO pre veľkosť pre dieťa, 57 RO pre veľkosť tínedžer/dospelá.

1 riadok (RS): KS do druhého očka od háčika, potom SC do ďalšieho očka. * preskočte 3 očká a uháčkujte 7 DS do ďalšieho očka. Preskočte 3 očká, KS do nasledujúcich 3 očiek. Opakujte od * po posledné 4 očká. Preskočte 3 očká a do posledného uháčkujte 4 DS, pričom posledný DS ukončite farbou B. Nestrihajte farbu A. Nahoďte 1 očko a otočte prácu.

2 riadok (LS): KS do prvých dvoch očiek. *nahoďte 3 očká, potom zháčkujte DS7SP. Nahoďte 3 očká, potom uháčkujte do nasledujúcich 3 očiek po 1KS.  Opakujte od * po posledné 4 očká. Nahoďte 3 očká a zháčkujte 4 posledné DS. Otočte

Katkina háčkovaná čelenka catherine wheel crochet headband free pattern

3 riadok (RS): Nahoďte 3 očká (miesto prvého DS). Uháčkujte 3 DS do prvého (toho istého) očka. *Preskočte retiazkové očká a uháčkujte KS do nasledujúcich 3 očiek (KS z predošlého riadka). Preskočte retiazkové očká a vháčkujte 7DS do stredu DS7SP z predošlého riadka. Opakujte od * do konca, preskočte posledné retiazkové očká a ukončite riadok uháčkovaním 2 KS do posledných 2 očiek, pričom posledné očko ukončite farbou A. Otočte prácu. (Môžete odstrihnúť farbu B, nechajte si však dostatočne dlhú priadzu na jej začistenie).

4 riadok (LS): Nahoďte 3 očká. Preskočte očko a zháčkujte 3 DS. *Nahoďte 3 očká, KS do nasledujúcich 3 očiek. Nahoďte 3 očká a DS7SP. Opakujte od * po posledné 2 očká. Nahoďte 3 očká a KS do posledných dvoch očiek. Neotáčajte prácu a nestrihajte priadzu.

Okraj:

 1. Pokračujte na LS, otočte prácu o 90 stupňov v smere hodinových ručičiek. Do stredu na konci čelenky uháčkujte mušľový vzor zo 7 DS. Katkina háčkovaná čelenka Catherine Crochet Headband free crochet pattern slovak
 2. Otočte čelenku znova o 90 stupňov a háčkujte pevné očká na druhý koniec čelenky.
 3. Otočte čelenku znova o 90 stupňov a uháčkujte mušľový vzor zo 7 DS na druhom konci čelenky.
 4. Otočte prácu poslednýkrát o 90 stupňov a háčkujte pevné očká do konca riadka. Keď dosiahnete koniec, odstrihnite priadzu a začistite ju.

Katkina háčkovaná čelenka catherine crochet headband free pattern catherine wheel tutorial slovak

 Šnúrky: 

Nahoďte 40 očiek. Posledné očko viac vytiahnite a odložte háčik. Začiatok šnúrky prevlečte cez stred mušľového vzoru na jendom konci čelenky. Háčkujte pevné očká po koniec šnúrky. Odstrihnite priadzu a pekne zakončite šnúrku. Zopakujte na druhej strane.

Podmienky použitia

Ak chcete dostávať najnovšie informácie a zabaviť sa s nami, lajkujte moogly na Facebooku! A ak sa Vám páči, čo vidíte, ale neviete si to urobiť, beriem objednávky. Copyright na návod drží Tamara Kelly 2012. Prosím, nepublikujte tento návod, ale môžete naň odkázať a zdieľať ho tak s ďalšími ľuďmi.

Katkina háčkovaná čelenka catherine crochet headband free crochet pattern hair slovakThanks again to Andrea at Klbkoviny for the translation! If you are interested in translating moogly patterns into other languages, please contact me at mooglystore@gmail.com.

Print Friendly

Comments

 1. 2

  Lucie says

  Dobry den,

  rada bych uhackovala dceri tuto celenku, ale jsem zmatena z tech zkratek. Mohla by jste prosim rozepsat, co znamena RS, LS, SC, DS7SP?

  Diky moc,

  Lucka

Trackbacks

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>